לוגו בית עזרא - טיפול בהתמכרויות להימורים

אודות

שלומי סחייק מנהל בית עזרא -מרכז גמילה מהימורים

בית עזרא הוקם מתוך תחושת שליחות ומחוייבות עמוקה שלי, שהתחילה בהכרה ובקבלה שאני מכור להימורים.

במשך שנים רבות הייתי מהמר כפייתי. ההימורים היו האהבה הגדולה של חיי ולא האמנתי שאני אחיה ללא הימורים. הייתי לכוד בתוך הרס עצמי, פנטזיות ואשליות, והתעלמתי מכל ביקורת והערה מהסביבה.

לאט לאט בודדתי את עצמי מאנשים קרובים, יצרתי חובות עתק וגרמתי למשפחה שלי לשלם סכומים רבים לבנקים ולשוק האפור. הייתי פצצה מתקתקת וכל פעם חזרתי בסוף להימורים. הייתי מוכן להפסיד הכל רק כדי להישאר חלק מהמשחק.

החיים כמהמר הם חיים בצל הפחד, בסטרס תמידי, השפלתי וביזיתי את עצמי והגעתי לניתוק של שנים ממשפחתי. סבלתי כל הזמן ולא ראיתי מוצא מהמצב. המון זמן המשפחה ניסו לדחוף אותי ללכת לטיפול ולא הסכמתי.

לפני כחמש שנים הגעתי לתחתית מכל הבחינות, משהו בתוכי נשבר והסכמתי ללכת לטיפול במסגרת. זה היה רגע של תפנית בחיי.

בתוך הטיפול, בפעם הראשונה בחיים, ביקשתי עזרה. ההרס שלי קיבל שם והכרה, קוראים לזה "התמכרות" וזו מחלה שיש לה טיפול. הרגשתי הקלה, הבנתי שאני לא לבד ושהגעתי למקום הנכון. גיליתי שיש מקום שבו אני שייך ורצוי, בתהליך ארוך וקשה הצלחתי לאט לצאת מהתהום שבה מצאתי את עצמי. ההזדהות עם אחרים, הכוח של הקבוצה והתהליך הטיפולי עשו את שלהם. באותה תקופה החלטתי שאם אצליח להחלים, אני אעשה הכל כדי לעזור למכורים כמוני.

מאז הכניסה לטיפול, לא עשיתי אף הימור נוסף.

היום אני נשוי ואב לשני ילדים, מורה דרך בתחום ההימורים, מדריך ועוזר למהמרים להגיע לחופש מהתמכרות דרך תהליך של גילוי עצמי. אני מבין שהטיפול במהמרים הוא מורכב וקשה, מלווה בהרבה הכחשה ופחד. רק אחרי שמצליחים לוותר על האגו והגאווה, ניתן לקבל עזרה ולהכיר את מעלותינו הגבוהות, העוצמות והחוזקות הטמונות בכל אחד מאיתנו.

אני חי כל יום את ההחלמה, ומאמין שכל אחד יכול!

שלח הודעה
שלח ווצאפ
ברוכים הבאים לבית עזרא,
נשמח לעמוד לשירותכם.